Het kloppend hart van Waterland
Live

Workshop ‘Kanker en werk, wat kan er wél’ bij Huis aan het Water

Gepubliceerd: Maandag 03 november 2025 12:33

Workshop ‘Kanker en werk, wat kan er wél’ bij Huis aan het Water

Stichting Jij Speelt de Hoofdrol organiseert op donderdag 13 november van 10.30 tot 15.00 uur de workshop ‘Lunchen aan je toekomst’ in Huis aan het water in Katwoude. Het thema: Kanker en werk, wat kan er wél. De bijeenkomst helpt deelnemers bij het maken van keuzes rond werk en herstel tijdens en na kanker, een onderwerp dat vaak onderbelicht blijft in de zorg.

Uit cijfers van het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) blijkt dat werk een grote impact heeft op mensen met of na kanker: 88 procent ervaart veranderingen in de werksituatie en meer dan de helft zegt dat de gevolgen voor werk nooit zijn besproken door zorgprofessionals. “Vroeger werd vaak gedacht: laat een werknemer met kanker maar met rust,” zegt bedrijfsartsconsulent oncologie Cobi Oostveen, één van de sprekers tijdens de workshop. “Maar werk kan juist houvast bieden. Kijk niet naar wat iemand niet meer kan, maar naar wat wél mogelijk is.”

Tijdens de workshop delen deskundigen inzichten, praktische tips en ervaringen. Onderwerpen zijn onder meer de rol van de bedrijfsarts, de emotionele impact en manieren om het gesprek over werk open te voeren met werkgevers en collega’s. De workshop is bedoeld voor iedereen met kanker die wil onderzoeken wat mogelijk is op het gebied van werk tijdens of na behandeling. Deelnemers kunnen ervaringen uitwisselen en vragen stellen.

Meer informatie: https://stichting-jij-speelt-de-hoofdr.weticket.io/lunchen-aan-je-toekomst-over-kanker-en-werk/shop

Bron: Stichting Huis aan het Water

Deel deze pagina:

Omroep PIM - redactie@omroep-pim.nl - Realisatie website: HPU Internet Services