Het kloppend hart van Waterland
Live

Vereniging Oud Monnickendam organiseert lezing ‘Op reis met de Trekschuit’ door John Dehé

Gepubliceerd: Vrijdag 17 januari 2025 21:50

Vereniging Oud Monnickendam organiseert lezing ‘Op reis met de Trekschuit’ door John Dehé

Foto: Vereniging Oud Monnickendam

Op maandag 27 januari organiseert Vereniging Oud Monnickendam de lezing ‘Op reis met de Trekschuit’ door John Dehé. De lezing vindt plaats om 20.00 uur in de Lutherse Kerk aan het Zuideinde 39 in Monnickendam. De toegang is gratis.

In september heeft John Dehé een geweldige lezing gehouden bij het Waterlands Archief in Purmerend. De zeer goed gevulde zaal was zeer enthousiast. John is bereid gevonden de lezing ook voor de Ver. Oud Monnickendam te houden. Ook niet-leden zijn natuurlijk welkom op deze geweldige avond.

In 1660 waren de steden Amsterdam, Hoorn, Edam, Monnickendam en Purmerend een samenwerkingsverband aangegaan om het openbaar vervoer tussen hun steden te verbeteren. Al in 1660!! “Ten dienste van de reizende man“ werd een netwerk van vaarten en jaagwegen aangelegd. John vertelt over dit project en de wereld van schippers, paarden en trekschuiten. Zij hebben bijna twee eeuwen het oudste openbaar vervoer in Waterland verzorgd.

John Dehé was docent Nederlands en promoveerde in 2005 op een onderzoek naar het oudste (openbaar) vervoer in Waterland.

Bron: Vereniging Oud Monnickendam

Deel deze pagina:

Omroep PIM - redactie@omroep-pim.nl - Realisatie website: HPU Internet Services