Het kloppend hart van Waterland
Live

Speciaal 4 mei programma bij Omroep PIM

Gepubliceerd: Zondag 04 mei 2025 11:21

Speciaal 4 mei programma bij Omroep PIM

Foto: Pieter Pereboom

Bij Omroep PIM kunt u op 4 mei kijken naar een alternatief programma rondom Dodenherdenking met een tweetal specials over de Tweede Wereldoorlog in Monnickendam, live de herdenkingsdienst vanuit de Grote Kerk in Monnickendam, de kranslegging bij het propellormonument aan De Zarken en aansluitend live de lezing van Lion Tokkie vanuit de Broeker Kerk.

Herdenkingsdienst vanuit de Grote Kerk
Het 4 mei comité organiseert ook dit haar weer een herdenkingsdienst in de Grote Kerk van Monnickendam. Bezoekers zijn vanaf 18.30 uur welkom. De herdenkingsdienst begint om 19.00 uur. Tijdens de herdenkingsdienst zijn er diverse sprekers, waaronder Frank van der Streek, voorzitter van het Herdenkingscomite. Ook zal wethouder Ton van Nieuwkerk namens de gemeente Waterland een toespraak houden. Ook zal Het Kaddisj worden uitgesproken door Shifra Wurms. De muzikale begeleiding is van muziekvereniging Olympia/Con Brio. Aansluitend zullen wij om 20.00 uur de twee minuten stilte uitzenden en de kranslegging bij het monument aan het Zarken in Monnickendam.

Aansluitend aan de Nationale Herdenking zal Lion Tokkie in de Broeker Kerk spreken namens Stichting Holocaustkampen voor overlevenden, nazaten en geïnteresseerden. Hij vertelt over zijn vader: ‘Hoeveel moed heb je nodig om als Jood opzettelijk in nazi-Duitsland de oorlog te overleven?’ De gehele lezing zal vanaf 20.45 uur live bij Omroep PIM te volgen zijn.

Maar ook worden er door PIM twee specials uitgezonden: een met een compilatie van verhalen van 26 Monnickendammers die in Verhalen van Vroeger vertellen over hoe het er in de oorlog in Monnickendam aan toeging, en een andere special waarin PIM een rondje loopt met een aantal stadsgidsen langs belangrijke plekken in Monnickendam in de Tweede Wereldoorlog.

Het gehele programma ziet er als volgt uit:

16.00 - 17.00 uur: PIM Special: Stadsgidsen vertellen over Monnickendam in de Tweede Wereldoorlog
17.00 - 18.45 uur: PIM Special: Monnickendamse Verhalen van Vroeger over de Tweede Wereldoorlog
19.00 - 20.45 uur: 4 mei Herdenkingsdienst vanuit de Grote Kerk in Monnickendam
20.45 - 22.00 uur: Theater Na de Dam: lezing Lion Tokkie LIVE vanuit de Broeker Kerk

Deel deze pagina:

Omroep PIM - redactie@omroep-pim.nl - Realisatie website: HPU Internet Services