Gepubliceerd: Maandag 15 september 2025 19:16
Jaarlijks vindt er in september in zorgcentrum ‘Swaensborch’ aan de Pierebaan in Monnickendam een vis eetfestijn plaats. De traditie is begonnen met dokter Bert van Stalborch, die met vrijwilligers de vismaaltijd in de keuken van het huis bereidde. Afgelopen vrijdagmiddag, 12 september, was het voor de bewoners weer zover.
Wat een bijzondere middag was het in Swaensborch! Zodra de eerste gasten binnenkwamen, hing er al een sfeer van verwachting en gezelligheid in de lucht. De middag begon met toastjes belegd met paling met daarbij een glaasje rode of witte wijn, een echte traktatie voor de liefhebbers van vis.
Terwijl iedereen genoot van het voorafje, vulde een afvaardiging van het Marker Mannenkoor de zaal met een leuk lied. Hun stemmen gaven de bijeenkomst een warme en feestelijke toon. Na de muziek werd het tijd voor het hoofdgerecht, vakkundig bereid door kok Ron Feller van Swaensborch. Op de borden lag overheerlijke kabeljauw, geserveerd met een smeuïge rode kool stamppot en een verrukkelijk sausje dat het geheel helemaal af maakte. Voor degenen die niet zo van vis houden, was er gedacht aan een smakelijk alternatief: een malse gehaktbal. Zo kwam iedereen aan tafel aan hun trekken. Als afsluiter werd er een ijsje geserveerd, waarmee de maaltijd een zoet einde kreeg.
Wat de middag extra bijzonder maakte, was de inzet van de vele vrijwilligers. Dankzij hun hulp verliep alles soepel en voelde iedereen zich welkom. Ook de bewoners genoten zichtbaar; er werd gelachen, gepraat en samen gegeten aan lange tafels vol verhalen.
Kortom: de vismaaltijd in Swaensborch was veel meer dan een diner. Het was een samenzijn vol smaak, muziek en verbondenheid, waar bewoners en vrijwilligers samen een onvergetelijke avond beleefden.
Tekst: Ina Wilharm / Foto: Piet van Harten