Gepubliceerd: Woensdag 26 maart 2025 18:06
In de studio waar eerder Emmy Buys met haar keramiekatelier gevestigd was, zijn nu drie kunstenaars neergestreken. Vrijdag 21 maart 2025 openden zij de studio met een Lenteborrel. De studio hebben ze de naam MYM gegeven wat verwijst naar de eerste letters van hun voornamen.
Wij spraken met de drie vrouwen die aan de vooravond staan van hun laatste jaar aan de kunstopleiding de Wackers Academie in Amsterdam. Het curriculum van de eerste vier studiejaren is afgerond, en het laatste jaar in het teken staat van de vervaardiging van kunstwerken.
De oudste van de drie, Maria Pel is na haar pensioen begonnen aan de kunstopleiding. Zij is heel blij dat ze gedrieën in de studio aan de slag gaan. Ze beoordelen elkaars kunstwerken namelijk en zo leren ze van elkaar. Yvonne Willig is ook helemaal in haar element in de studio. Het maken van kunst geeft haar een vrij gevoel. Margot Quaegebeur vindt de samenwerking met de anderen ook heel prettig. Ze hebben hard gewerkt om de studio in te richten en stofvrij te krijgen en nu kunnen kunnen ze zich volledig wijden aan hun afstudeerjaar. Margot geeft aan dat de deur van de studio altijd openstaat en dat is een mooie uitnodiging voor belangstellenden.