Het kloppend hart van Waterland
Live

Impressie benefietconcert voor Jarige Job / Ieder kind verdient een verjaardag!

Gepubliceerd: Maandag 27 januari 2025 17:11

Impressie benefietconcert voor Jarige Job / Ieder kind verdient een verjaardag!

Foto: Omroep PIM

Op 19 januari vond een pianoconcert ten behoeve van Stichting Jarige Job plaats, georganiseerd door Inner Wheel Purmerend, wat maar liefst €1.650 opbracht. Het concert vond plaats in Monnickenmeer waar Caroline van der Kulk en Hilmar Backer hun locatie belangeloos ter beschikking hadden gesteld voor dit concert. PIM was erbij en maakte een impressie.

Op zondagmiddag was de ruimte gevuld met publiek, de kaarten waren uitverkocht. Sandy Blaauboer van Inner Wheel Purmerend heette het publiek welkom en vertelde over Inner Wheel en het doel van dit concert. Ze stelde de ambassadeur van Stichting Jarige Job voor, Alex Blaauboer, die vertelde wat een mooi doel het is voor de 150.000 kinderen die via Jarige Job een pakket krijgen en zo hun verjaardag kunnen vieren. 

Het concert bestond uit vijf jonge pianisten die allemaal van dezelfde docent les krijgen op het AMT, Academie Muziek Talent. De docent heet Marjès Benoist, de beste pianodocent van Nederland, volgens het NRC. Ze bereidt de jongeren voor op het conservatorium. De vijf hadden meerdere en heel diverse muziekstukken uitgekozen waarbij ze elk ongeveer een kwartier speelden. Dit optredende pianisten waren ze: Hanna Zhang (13 jaar), Julia Bogdanova (16 jaar), Tom ten Broecke (16 jaar), Christopher Hartsink (17 jaar) en Simon Rundervoort (15 jaar). Ze komen uit verschillende steden uit Nederland.

PIM heeft met alle vijf kort gesproken om hun drijfveer te horen, wat hun plannen zijn, wat ze leren van deze docent, welke prijzen ze al hadden gewonnen en waar ze al gespeeld hadden, zoals op het Prinses Christina Concours. Simon en Tom hebben ook meegedaan aan de Pianowandeling in Edam en ze zullen dit jaar op 25 mei ook alle vijf meedoen aan deze Pianowandeling. Ze zijn enthousiast, leergierig en met verve hebben ze hun talent laten zien en horen tijdens dit concert.

Inner Wheel Purmerend
Inner Wheel is een service club, eigenlijk de vrouwelijke tegenhanger van de Rotary. In eerste instantie bedoeld voor vrouwen, omdat de Rotary alleen voor mannen was, maar nu zijn beide organisaties niet meer gender georiënteerd, vertelde Madeleen Reijnders uit Katwoude. Inner Wheel is wereldwijd georganiseerd en kent landelijke en regionale afdelingen, zoals Purmerend, waar ook Waterland onder valt. Inner Wheel organiseert evenementen voor en door hun leden ten behoeve van een goed doel. De afgelopen drie jaar was dat het hart van vrouwen zodat daar meer geld komt voor onderzoek en de komende drie jaar is dat Stichting Jarige Job.

Stichting Jarige Job
Kinderen die opgroeien in armoede krijgen vaak geen cadeau, kunnen niet op school uitdelen en geen partijtje voor vrienden geven. Jarige Job zorgt voor een anoniem verjaardagspakket dat de ouders krijgen zodat de kinderen niet zien dat het niet van hun ouders komt. In het pakket zit een cadeau, spullen om een taart te maken en te versieren en iets om uit te delen op school. Een compleet pakket, vertelt Florence Kneppers uit Broek in Waterland.

We spraken ook apart met Caroline en Hilmar. Hilmar is kinderpsychiater en zelf ook muzikant. Hij vertelde hoe belangrijk muziek en muzieklessen zijn voor kinderen. Caroline is regelmatig gastvrouw in haar locatie voor evenementen van goede doelen.

Voor meer informatie zie ook: https://www.innerwheel.nl/https://stichtingjarigejob.nl/, https://www.academiemuzikaaltalent.nl/https://www.marjesbenoist.com/ en https://www.piano-edam.nl/.

U kunt de uitgebreide impressie van het benefietconcert voor Stichting Jarige Job zien op zaterdag 1 februari om 19.00 uur. Deze uitzending wordt daarna tot en met 8 februari dagelijks herhaald om en 10.00, 14.00 en 19.00 uur.

 

Deel deze pagina:

Omroep PIM - redactie@omroep-pim.nl - Realisatie website: HPU Internet Services