Gepubliceerd: Maandag 24 maart 2025 14:23
Wie jarig is viert feest en trakteert. En dat doet de Vereniging Oud Monnickendam dan ook op 13 april in de Grote Kerk In Monnickendam. Maar ook overal in het prachtige centrum van de stad kunt u gaan genieten van de feestelijke jubileumactiviteiten. Iedereen is welkom op dit jubileumfeest VOM 75.
VOM werd In de roerige jaren na de oorlog in 1950 opgericht om het historisch erfgoed van Monnickendam beter te beschermen o.a. tegen de grootschalige saneringsplannen die ook in Monnickendam het erfgoed bedreigden. Zoals het plan om de Krim, de Beestenmarkten te slopen en de Lindegracht te dempen om een directe wegverbinding vanaf de N247 mogelijk te maken. Gelukkig is dat plan ingetrokken. VOM doet inmiddels veel meer en heeft zich door de jaren heen verder ontwikkeld tot een breed netwerk van enthousiaste vrijwilligers en vijf samenwerkende stichtingen en werkgroepen. Elk VOM onderdeel draagt bij om het verleden weer toekomst te geven.
Een feestelijke dag voor iedereen. Alle leden maar ook alle (oud) Monnickendammers en bezoekers zijn van harte welkom vanaf 9.30 in de Grote Kerk. Er valt daar in de vele marktkramen veel te beleven o.a. bij de Stadsgidsen, Archeologie Waterland, Museum, IJsschuiten, ‘Verhalen van Vroeger’ maar ook films, veiling en meezingen.
In het stadje kunt van alles tegenkomen en bezoeken; antieke ijsschuiten, palingroken, boottocht door het stadje, bezichtiging oude stadhuis, het museum, optreden van het Middeleeuws Genootschap, en nog veel meer.
Via info@oudmonnickendam.nl kunt u het hele programma opvragen. De activiteiten in de Grote Kerk en buiten zoals het Middeleeuws Genootschap, zijn voor iedereen gratis te bezoeken. Meer informatie: www.oudmonnickendam.nl.
Bron: Vereniging Oud Monnickendam