Gepubliceerd: Woensdag 09 oktober 2024 09:28
Zaterdag 12 oktober om 2 uur wordt in de bibliotheek van Monnickendam een expositie geopend. Foto-gedichten uit de bundel BINNENSTEBUITEN van Ruud Gortworst en Nelleke Vermeulen. U bent van harte welkom bij deze feestelijke opening. Ruud en Nelleke zijn er ook en vertellen en zingen over hun werk.
De expositie is tot en met 23 november. De bibliotheek is open op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10 tot 5 uur, op zaterdag van 10 tot 4 uur.
BINNENSTEBUITEN
Een toevallige ontmoeting bracht Ruud en Nelleke samen. Ruud maakt prachtige natuurbeelden, o.a. in Nederland en IJsland, kunstige fotobewerkingen en portretten. Die foto’s riepen bij Nelleke belevingen op. Belevingen die naar buiten wilden in gedichten.
Nelleke maakt gedichten over genieten met kinderen, over voorbij de horizon en over de prachtige kracht in ieder mens, ook als die mens soms verward is. De gedichten brachten bij Ruud foto’s in herinnering. Samen werkten we aan het creëren van beelden waarbij woord en beeld een geheel vormen. Als dat lukte begon er iets te gloeien van blij en meer dan wij. Misschien begint er bij het zien van de foto-gedichten ook iets tot u te spreken, u te bevragen, uit te dagen of is het gewoon genieten. U bent van harte welkom bij de opening.
Bron: Nelleke Vermeulen