Het kloppend hart van Waterland
Live

Corry Zutphen: ‘Het enthousiasme van alle kinderen is wat het werk leuk maakt.’

Gepubliceerd: Donderdag 28 mei 2026 07:47

Corry Zutphen: ‘Het enthousiasme van alle kinderen is wat het werk leuk maakt.’

Corry Zutphen is een van de vele vrijwilligers die helpen tijdens de Avondvierdaagse in Waterland. Al 45 jaar helpt ze mee op diverse manieren, de afgelopen tijd is ze te vinden achter de tafels van de kaartjes.

Voorheen was Corry actief als EHBO’er van het Rode Kruis, toen dat wegging vond ze toch een andere manier om betrokken te blijven bij de Avondvierdaagse. ‘Toen mijn eigen kinderen meeliepen hielp ik ook op de scholen mee en zo ben ik eigenlijk gebleven. Ik vond het gewoon heel leuk altijd’, legt Corry Zutphen uit.

Zutphen helpt niet alleen als vrijwilliger bij de Avondvierdaagse, maar is ook actief bij andere instanties. Hiervoor kreeg ze tijdens de lintjesregen nog een koninklijke onderscheiding. Toch blijft ze ieder jaar terugkomen naar de Avondvierdaagse. Corry Zupthen: ‘Het vrijwilligerswerk, dat doe je gewoon. Ze hebben hard mensen nodig op verschillende posities, dus alle handjes zijn welkom.’

Daarnaast zorgt de Avondvierdaagse ook simpelweg voor plezier, dat is ook bij Zutphen te merken. ‘Het enthousiasme van alle kinderen zorgt voor gezelligheid’, vertelt ze.

Tijdens de Avondvierdaagse lopen mensen in een grote groep de route, vaak spreken de deelnemers voorafgaand af om samen te lopen. Op die manier zorgt de Avondvierdaagse ook voor lokale verbinding en sociaal contact. ‘Je leert niet alleen de buurt beter kennen, het is ook de gezelligheid van met je vrienden of gezin lopen,’ begint Corry, ‘Mijn zoon zag zijn vriend van de basisschool bijvoorbeeld niet meer toen ze naar de middelbare school gingen, maar ieder jaar spraken ze af om samen de Avondvierdaagse te lopen. Zo spraken ze elkaar dan toch. Dat vind ik zo leuk!’

 

Deel deze pagina:

Omroep PIM - redactie@omroep-pim.nl - Realisatie website: HPU Internet Services